همیشه دوستانی که تازه به دنیای گنو لینوکس مهاجرت میکنن دنبال بهترین ها هستن البته نمیشه گفت این خصوصیات فقط برای مبتدی هاست فک میکنم همه دنبال بهترین و ساده ترین هستن. یکی از بهترین ویدیو پلیر های لینوکس MPV نام داره ولی این ویدیو پلیر با یه کانفیگ خوب هستش که عالی میشه برای همین امروز برای شما پست بهترین کانفیگ MPV Player برای لینوکس رو آماده کردم.

بهترین کانفیگ MPV Player

 

1= نصب پلیر mpv 

شما اگه این پلیر رو نصب ندارین توسط این آموزش که خودم تهیه کردم پلیر رو نصب کنید.

 

2= در مرحله دوم کانفیگ زیر رو دانلود کنید :

دانلود کانفیگ

حالا اونو از حالت فشرده خارج کنید و به مسیر زیر انتقال بدین :

فقط توجه کنید بجای home/iman/Downloads/ آدرس دایرکتوری خودتون که کانفیگ رو دانلود کردین بدین.

 

3= دانلود فونت مناسب برای زیرنویس تو پلیر لینوکس

شما اگه کانفیگی که دانلود کردین در بالا رو باز کنید خیلی از دستورات رو متوجه میشین یکی از اونها فونت هستش که من یکی از بهترین فونت ها یعنی Vazir رو ست کردم در کانفیگ ولی قبلش باید این فونت رو در لینک زیر دانلود و نصب کنید یا در کانفیگ فونت مورد علاقه خودتون رو ست کنید.

 

دانلود فونت وزیر

 

خب پست بهترین کانفیگ MPV Player برای لینوکس هم تمام شد نظرتون چیه؟

 

MPV پخش کننده رایگان و open-source می باشد. این برنامه بر پایه MPlayer و mplayer2 projects که در جستوجوی پیسرفت می باشند بنا شده است mpv خروجی تصویری بر پایه OpenGL دارد که دارای ویژگی های زیادی می باشد. از قبیل vido scaling با الگوریتم هایی با کیفیت بالا و محبوب، تنظیم کننده رنگ، زمان بندی فریم و .. این برنامه از شیوه FFmpeg hwaccel APIs برای پشتیباتی از VDPAU, VAAPI, DXVA2, VDA و VideoToolbox برای سرعت در کشف رمز استفاده می نماید امکانات تجزیه کننده این برنامه جهت عملکرد برنامه های CLI توسعه یافته است.