امروز شروع کردم به نوشتن پست معرفی بهترین رمان ها برای مطالعه … راستش فک نیمکردم یه روزی منم کتاب خون بشمو تجربیات خودمو به اشتراک بزارم ولی وقتی اولین رمان رو تمام کردم متوجه شدم چقدر از دنیا عقب بودم من. هیچ حسی نیست که بشه با حس کتاب خوندن جایگزین کرد الان یکی از بهترین لحظات زندگیم خوندن یه کتاب خوبه.

تو بچگی همیشه به ما میگفتن کتاب بهترین دوست ماست ولی یه کتاب خوب به ما نمیدادن نامردا به ریاضی و فیزیک میگفتن کتاب خوب :)) امروز دوست دارم یه لیست کوچیکی از کتاب هایی که خودم رو با توضیحات مختصر بهتون معرفی کنم امیدوارم شما هم تجربیات خودتونو با من در میون بزارین.

 

کتاب کیمیاگر

کتاب کیمیاگر

یادتونه وقتی شما یه فیلم خوب میدیدین میگفتین واو این بهترین فیلمی بود که دیدم؟ بعد یهو یه فیلم دیگه میدیدین میگفتین نه این بهترینه؟ من در مورد کیمیاگر همچین حسی دارم هر کتابی که میخوندم میگفنم این عالیه بعد رو یه کتاب دیگه میگفتم نه این یه چیز دیگست ولی خیلی وقته که کتابی جایگزین کیمیاگر به عنوان بهترین کتاب برای من نشده! در پست معرفی بهترین رمان ها میخام اولین کتابی که معرفی میکنم کیمیاگر باشه. این کتاب توسط نویسنده بریزیلی پائولو کوئیلو نوشته شده و هم اکنون در تمام دنیا 100 ها هزار نسخه از این کتاب به فروش رسیده از جمله کشور خودمون ایران. داستان این کتاب درباره چوپانی هستش که به دنبال رویای شخصی خودش و پیدا کردن گنج در دل کویر میره و اتفاقاتی که در طول این مسیر برای اون میفته خیلی نمیتونم درباره این کتاب براتون تعریف کنم آخه کل کتاب کمتر از 150 صفحه هستش.

 

کتاب من پیش از تو

معرفی بهترین رمان ها

این کتاب یکی از اولین رمان های عاشقانه ای بود که خوندم و باید بین معرفی بهترین رمان ها قرار بگیره من این کتاب با نویسنده معروف به اسم جوجو مویز آشنا شدم احتمالا شما هم اسم این کتاب رو زیاد شنیدین یا تو مترو و یا  تو خیابون های انقلاب تهران زیاد دیدین کتابی که تو ایران خیلی معروف شده و طرفدار های زیادی پیدا کرده حتی اگه اشتباه نکنم تو سال 2016 بود که فیلمی از روی این کتاب ساخته شده که بزرگی این کتاب رو نشون میده خلاصه داستان این کتاب درباره یه پسر پولدار و خوشگذرون هستش که در یک اتفاق ناگوار تصادف میکنه و از گردن به پایین فلج میشه و در نقش مقابل اون دختری هستش که برای کمک به خانواده خودش قبول میکنه از این فرد مراقبت کنه و… نمیخام بیشتر از این داستان رو لو بدم بنظرم حتی اگه رمان های عاشقانه رو دوست ندارین بازم این رمان رو بخونین.

 

کتاب کوری

کتاب کوری

اسم عجیبی داره میدونم باور کنید خوندنش هم حس عجیبی داره موقعی که داشتم این کتاب رو میخوندم سرباز بودم یادمه به وسطای کتاب که رسیدم حس عجیبی بهم دست داد که اگه این اتفاق برای ما بیفته چطور باهاش کنار میایم چند شبی بود که به این موضوع فکر میکردم واقعا کمی ترسیدم از این موضوع باید بگم این کتاب یکی از قوی ترین کتاب هایی بود که خوندم و به همه پیشنهاد میکنم این کتاب رو و البته این کتاب برنده جایزه نوبل در سال 1998 شده. نویسنده این کتاب ژوزه ساراماگو پرتغالی هستش  وی در سال 2010 در سن 87 سالگی درگذشت .

 

کتاب بوف کور

کتاب بوف کور

مگه میشه تو پست معرفی بهترین رمان ها برای مطالعه یه نویسنده ایرانی نباشه؟ نمیتونم نویسنده ایرانی رو نام ببرم که ارزش قرار گرفتن در این لیست رو داشته باشه شاید خیلی ها با من مخالف باشن ولی واقعا چقدر نویسنده بزرگ ایرانی داریم که به اندازه صادق هدایت نه تنها تو ایران بلکه حتی برای دنیا شناخته شده باشه و اونو تحسین کنن؟ من یکی از بهترین آثار صادق هدایت یعنی بوف کور رو معرفی کردم به شما ولی همه کتاب های این نویسنده ارزش خوندن دارن و اکثر داستان های این نویسنده کوتاه هستن و صد البته تو خیلی از جاهای نمیتونین پیدا کنین جز دست فروش ها چون ایران ممنوع کرده حالا چراش رو خودتون یه سرچ بزنین.

 

کتاب پیرمرد و دریا

کتاب پیرمرد و دریا

بیشتر داستان همونطور که از اسم کتاب مشخصه بین پیرمرد و دریا اتفاق میفته پیش خودم فکر کردم آخه چرا این داستان انقدر موفق بوده؟چه چیزی مگه بین پیر مرد و دریا اتفاق افتاده؟ دوست دارم از این کتاب بیشتر براتون تعریف کنم ولی کل حجم این کتاب حدود 100 صفحه هستش و نمیخام با تعریف کردن بخشی از داستان لذت خوندنش رو ازتون بگیرم نویسنده این کتاب ارزشمند ارنست همینگوی هستش .. که برای این کتاب جایزه نوبل ادبیات هم دریافت کرد. ارنست همینگوی در سال 1961 با تفنگ محبوبش خودکشی کرد.

 

کتاب قلعه حیوانات

معرفی بهترین رمان ها

اصلا کسی هست اسم این کتاب رو نشنیده باشه و یا نخونده باشه؟ شاید جز معدود کتاب هایی باشه که هر کی بگه میخام شروع کنم برای سرگرمی کتاب بخونم بهش معرفی میکنم این کتاب در مورد حیوانات جنگل هستش که در جنگل شورش میکنن و آدم ها رو میندازن بیرون و خودشون شروع میکنن به ایجاد قوانین و حیوانات قوی تر مقام های بالاتری میگیرن و شروع میکنن به زورگویی و… از نظر خیلی ها این کتاب دقیقا داره یک جامعه انسانی رو نشون میده. نویسنده این کتاب جورج اورول انگلیسی/هندی هستش که کتاب های معروفی مثل 1984 هم از آثار اوست.

 

سعی کردم خیلی ساده لیست بعضی از کتاب هایی رو که خوندم رو تو پستی به عنوان معرفی بهترین رمان ها برای مطالعه بهتون معرفی کنم و خیلی درباره کتاب ها صحبت نکردم تا خودتون بتونین لذت خوندنش رو تجربه کنید. راستی میتونین لیست سریال های مورد علاقه من رو هم در این لینک و این لینک ببینید و نظر خودتون رو با من در اشتراک بزارین.