بعد از مدتی با پست منابع برای یادگیری ui ux (رابط کاربری و تجربه کاربری) برگشتم و علاقه دارم کمی از این حوضه که دارم توش جدیدا فعالیت میکنم براتون بنویسم و امیدوارم به دوستانی که علاقه دارن کمک کنه.

 

خیلی کوتاه قبلش بزارین درباره ui ux یا همون (رابط کاربری و تجربه کاربری) بهتون توضیح بدم البته شما که اومدین دنبال منابع این ها برای یادگیری پس احتمال زیاد از تعریف هر دو اطلاع دارین.

منابع برای یادگیری ui ux

 

Ux چیست؟

به صورت خلاصه UX مخفف کلمه User Experience و به معنی تجربه کاربری است. طراح تجربه کاربری، سعی دارد تجربه کاربر از کار با یک سایت، محصول یا خدمات را بهبود دهد. و بطور خلاصه باید رفتار کاربر را زیر نظر داشته باشدو بر اساس اون تجربه کاربری رو بهبود ببخشه.

 

Ui چیست؟

در سمت دیگر  UI مخفف کلمه User Interface و به معنی رابط کاربری است. طراحی رابط کاربری برای مثال گرافیک همین سایت هستش رنگ ها دکمه ها منو ها و…

 

متاسفانه تو ایران نه منابع برای یادگیری ui ux (رابط کاربری و تجربه کاربری) هست نه حتی دوره های خاصی ترجمه شده و… ولی خوب دوستانی هستن که تو پیج ها و کانال ها و تعداد کمی از سایت ها سعی بر کمک کردن تو این حوضه دارن و منم سعی میکنم بهتون یکی یکی معرفی کنم.

 

سایت های مفید UX (تجربه کاربری)

مرجع ui ux فارسی

سایت UX PLANET

سایت معروف MEDIUM که با یه سرچ هزاران مقاله پیدا میکنین

سایت intechnic

سایت uxdesign

سایت خوب uxmovement

 

سایت های مفید UI (رابط کاربری)

سایت معروف dribbble

سایت behance

سایت uplabs

سایت collectui

سایت عالی uimovement

 

یادگیری UX (تجربه کاربری) در اینستاگرام

صفحه ایرانی ui.ux.tips

پیج خوب ux.cagla

پیج satisfied_user هم برای ui و هم ux

پیج uxbrainy که برای ui ux پست میزاره

پیج معروف uxlore

پیج عالی ui_gradient

 

یادگیری UI (رابط کاربری) در اینستاگرام

پیج عالی instaui

پیج ofspace.agency

پیج عالی ui.interceptor

پیج بسیار معروف codeableideas

پیج welovewebdesign

 

خب پست منابع برای یادگیری ui ux (رابط کاربری و تجربه کاربری) هم به پایان رسید شما هم اگه سایت یا پیج هایی رو تو شبکه های اجتماعی میشناسین به ما معرفی کنید تا توی لیست قرار بدیم 🙂 راستی اگه به برنامه نوسی فرانت هم علاقه دارین شاید پست مراحل کامل طراح فرانت اند شدن به دردتون بخوره.