میدونم شما هم این مشکل رو تو لینوکس دارین که وقتی یه فونت انگلیسی خوب برای سیستم خودتون انتخاب میکنین میبینین با فارسی به مشکل میخورین چون نمیتونین تو لینوکس برای فارسی و انگلیسی 2 فونت مختلف استفاده کنید ولی با روشی که یکی از دوستان خوبم تو گروه آرچ فارسی بهم معرفی کرد تا حدودی این مشکل حل شده پس با آموزش استفاده از 2 فونت فارسی و انگلیسی در لینوکس با من همراه باشید.

فونت فارسی و انگلیسی در لینوکس

 

خوب من برای نوشته های فارسی تو سیستمم از فونت بسیار خوب Vazir که جناب راستی کردار زحمت اونو کشیدن استفاده میکنم و برای انگلیسی از فونت زیبا و تا حدودی فانتزی Chilanka استفاده میکنم اگه دوست داشتین از فونت دیگه ای استفاده کنید تو متن زیر اسم فونت ها رو به فونت مورد نظر خودتون تغییر بدین.

 

نکات مهم :

قبل هرکاری فونتی که میخاین ازش استفاده کنید رو باید دانلود و نصب کنید برای دانلود فونت Vazir اینجا و فونت Chilanka اینجا کلیک کنید یا فونت خودتون رو دانلود و نصب کنید و کد زیر رو ویرایش کنید.

 

فقط توجه کنید چون امکان تغییر سایز تو کد زیر قرار نداره بهتره فونت انگلیسی رو اول تو تنظیمات خودتون انتخاب کنید و سایز رو ست کنید مناسب سلیقه خودتون و در آخر از کد زیر استفاده کنید.

مسیر تنظیم فونت در میزکار kde به این صورت هستش میرین تو System Settings و بعدش از قسمت Fonts فونت رو تنظیم میکنین برای بقیه میزکار ها هم خیلی فرق نداره.

 

استفاده از 2 فونت فارسی و انگلیسی در لینوکس

1= حالا به آدرس زیر برین :

 

2= کد زیر رو جایگذاری کنید و نام فونت ها رو تغییر بدین ؛

برای سیو فایل Ctrl + O رو بزنید و اینتر بزنید در آخر Ctrl + X رو بزنید و بیاین بیرون.

 

حالا دستور زیر رو در ترمینال وارد کنید :

 

کار تمامه سیستم رو ریست کنید… راستی اگه میخاین بهترین میرور رو برای آرچ انتخاب کنید و سرعت دانلودتون تو ترمینال بره بالا اینجا کلیک کنید.