دوست دارم امروز در مورد موضوعی بحث کنم که خیلی ها سوال میپرسن ازش و حتی نسبت به این موضوع شکایت دارن و گله میکنن. خوب حق هم دارن چون اصلا از پشت صحنه این کار سخت خبری ندارن من امروز با پست چرا قیمت طراحی سایت اختصاصی بالاست؟ در خدمت شما هستم بریم تا بفهمیم 🙂

چرا قیمت طراحی سایت اختصاصی بالاست؟

1= کدنویسی بسیار زمان بر است

کدنویسی وقت زیادی رو از برنامه نویس میگیره متاسفانه وجود cms های آماده مثل وردپرس مردم رو تنبل کرده و همینطور اونا رو غافل کرده که برنامه نویسی چقدر کار سخت و طاقت فرسایی هستش برای ایجاد یک سایت اختصاصی روزانه چندین برنامه نویس باید روزی حداقل 8 ساعت وقت بزارن تا توی چندین هفته و شایدم ماه بتونن یه سایت اختصاصی رو طراحی کنن بنظرتون برای همچین تلاشی باید چقدر درآمد داشته باشن؟

 

2= برنامه نویس شدن کار ساده ای نیست

از هر 100 نفری که تلاش میکنن برنامه نویس بشن فقط چند نفر موفق میشن متخصص بشن بنظرتون کار ساده ای هستش؟ ساعت ها تلاش و خیره شدن به مانیتور و یادگیری مباحث سخت و پیچیده میتونه خیلی ها رو کلافه و از ادامه راه منصرف کنه اطمینان دارم که اگه نصف سختی هایی که برنامه نویس ها کشیدن رو میکشیدن دیگه برای کمی قیمت بالاتر باهاشون بحث نمیکردن 🙁

 

3= برنامه نویس یه شغل دائم نیست

حتما میپرسین چرا! برنامه نویسی کار بسیار سختی هستش حتی با وجود استعداد و علاقه ای که نشون میدین نمیتونین همیشه اینکار رو ادامه بدین اگه این موضوع رو از یه برنامه نویسی که چندین ساله داره اینکار رو انجام میده بپرسین بهتون میگه چرا!

وجود چالش های زیاد و سختی هایی که در مسیر دارن بلاخره اونا رو خسته میکنه. برای همینه که خیلی از برنامه نویس ها ترجیح میدن بعد از یه مدتی دیگه برنامه نویسی نکنن و فقط به عنوان مدیر پروژه مشغول به کار میشن.

 

4= مشکلات جسمی که برای برنامه نویس پیش میاد

چرا قیمت طراحی سایت اختصاصی بالاست؟

تا حالا شده به این موضوع فکر کنین که برنامه نویس ها تنها افرادی هستن که بدون استراحت ممکنه حتی روزی 16 ساعت پشت کامپیوتر بشینن؟ و بلکه هم بیشتر (به قول مدیری دیدم که میگم).

بنظرتون این افراد چه آسیبی مبینن؟ گردن و کمر و مچ دستان این افراد تا چند سال دووم میاره از این کار سخت؟ چرا دروغ؟ من یه برنامه نویس که این مشکلات رو تو یه دوره ای نداشته باشه ندیدم اگه دیدین یا تازه شروع کرده یا برنامه نویس نیست 🙂

 

5= زمان همیشه کمه و بسیار مهم

من کارهای زیادی با همکارهام انجام دادم و تو این کارها هنوز پیش نیومده که کارفرما ما رو از نظر زمان تحت فشار نزاره و این موضوع فشار و استرس های زیادی روی ما میزاره چه مشکلاتی که همین موضوع روی جسم و روح ما میزاره خدا میدونه.

اگه راستشو بخواین تو برنامه نویسی زمان بی معنا هستش چون هیچوقت نمیتونی برنامه نویسی و مشکلاتی که در حین کار برات پیش میاد رو پیش بینی کنی خیلی شده من خودم صفحه ای که فکر میکردم تو یه روز کدنویسی میکنم چندین روز منو مشغول نگه داشته.

 

6= چرا قیمت ها متفاوت هستن؟

متاسفانه وجود برنامه نویس های تازه کار همیشه مشکل بوجود میاره اونها کم تجربه و خام هستن و برای همین قیمت های کم و غیرواقعی میدن و نه تنها کار خودشون در آینده و کار همکارهای خودشون رو خراب میکنن بلکه با تمام وجود گند میزنن به سایت کارفرما.

این برنامه نویس ها چون تجربه کافی ندارن به کارفرما زمان کم همراه با هزینه کم پیشنهاد میکنن. خب برای کارفرما چی از این بهتر؟ البته بهتره بگم برای کارفرماهایی که خودشون هم تجربه کافی ندارن و گول این افراد رو میخورن خب چی پیش میاد؟ کدنویس بی تجربه وقت کم میاره و مشکلات زیادی رو به رو میشه پس مجبور میشه هر جوری شده پروژه رو با تمام باگ هاش یا رها کنه یا تمام کنه که در هر صورت خدا به داد کارفرما و کدنویس بعدی که باید این پروژه رو ادامه بده برسه.

 

قیمت طراحی سایت اختصاصی به چه صورت حساب میشه؟

موارد متعددی روی قیمت نهایی میتونن تاثیر گذار باشن یکی از مهمترین بخش ها گستردگی پروژه شماست این که چه امکاناتی برای سایت خودتون در نظر گرفتین این که چندین صفحه باید کدنویسی بشه و زمانی که برای پروژه تعیین میکنین و مباحثی مانند امنیت و پشتیبانی سایت شما و در صورت نیاز خرید هاست و دامنه برای شما بخشی از مواردی هستن که میتونن روی قیمت نهایی پروژه تاثیر گذار باشن.

 

خب پست چرا قیمت طراحی سایت اختصاصی بالاست؟ هم به اتمام رسید امیدوارم کم و کاستی ها رو ببخشید و مواردی رو که نگفتم شما در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید راستی برای مشاوره و طراحی سایت نمونه کارهای منو ببینید.